Jdi na obsah Jdi na menu
 


Účast třeťáků na píseckém turnaji

14. 3. 2010

V neděli 14. března se milevští třeťáci zúčastnili turnaje v ledním hokeji. Turnaj se konal v Písku a hrálo se podle pravidel ČSLH pro čtvrté třídy (na celé hřiště). Hrací doba byla 3 x 10 minut čistého času a nastoupit mohli hráči narození v roce 2000 a mladší. Pro většinu milevských kluků byla hra podle těchto pravidel premiérou a účast na turnaji brali jako dobrou možnost vyzkoušet si velký hokej.

Sestava HC Milevsko: Vojtěch Křepela, Daniel Kolář, Lukáš Petržílka, Michal Řezáč, Patrik Plocha, Tomáš Král, Dominik Trepka, Lukáš Čiko, Dominik Chwastek, Ondřej Chomát, David Barda, Martin Barták, Chocholoušek, Jiří Sůsa

 

Milevsko - České Budějovice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

V prvním utkání Milevští nastoupili proti silnému soupeři z Českých Budějovic. Od první minuty se hrál velmi vyrovnaný hokej, vznikající šance končily na svědomité obraně a dobře chytajících brankářích. Bohužel, jak se později ukázalo, soupeř rozhodl utkání již prvním gólem v úvodní třetině, když se mu podařilo vystřelit, puk prolétl obranou a skončil až za zády milevského brankáře, který měl v té době značně zakrytý výhled. I v dalších minutách předváděli hráči vyrovnanou hru, ovšem již bez branek, a tak utkání skončilo tím nejtěsnějším výsledkem 0:1. 

 

Milevsko - Strakonice 10:2 (4:0, 3:0. 3:2)

Branky a přihrávky Milevska: Chomát 3+0, Petržílka 3+1, Sůsa 2+0, Čiko 1+0, Barták 1+1, Řezáč 0+2, Trepka 0+1

V dalším zápase se Milevští střetli se soupeřem ze Strakonic. Úvodní prohrou se nenechali zaskočit a spíše se stala motivací pro lepší výsledky v následujících utkáních. Od začátku byli lepším týmem, vytvářeli si pohledné šance a případné protiútoky odrážela bezvadná obrana a dobře chytající Vojta Křepela v milevské brance. Již ve třetí minutě otevřel skóre Ondra Chomát, hned minutu po něm skóroval Jirka Sůsa, v šesté minutě po odpískaném faulu proměnil samostatný nájezd opět Ondra Chomát a výsledek první třetiny 4:0 uzavřel tvrdou střelou Lukáš Petržílka.

Ve druhé části milevský brankostroj pokračoval. V 10. minutě se Lukášovi Petržílkovi podařilo skórovat hned dvakrát, kdy mu na oba góly přihrával Michal Řezáč. Minutu na to přidal po asistenci Martina Bartáka další branku Jirka Sůsa. 

Do třetí třetiny šli tedy Milevští za stavu 7:0. I v této části se klukům dařilo, když v rozmezí tří minut dávali tři branky. Nejprve se trefil za záda soupeřova brankáře Martin Barták, po něm Ondra Chomát a naposledy po krásné akci zakončoval Lukáš Čiko, když mu z levého křídla přišla přihrávka od Dominika Trepky. Soupeř ještě v samotném závěru vykřesal dva góly, které již však nijak neohrozily vítězství milevských hráčů, a jen korigovaly stav utkání na konečných 10:2.

 

Písek - Milevsko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a přihrávky Milevska: Petržílka 1+0, Sůsa 1+0, Řezáč 0+1

 Výkonem z předešlých zápasů se kluci dostali do boje o druhé místo, kde se střetli s domácím celkem. Scénář tohoto utkání byl podobný tomu prvnímu s Českými Budějovicemi - vyrovnaná hra, solidní obrana, šance na obou stranách a výborní brankáři. Jako první otevřeli skóre Písečtí a po odpískaném nájezdu přidali ještě branku na 2:0, a tím skončila první část.

Ve druhé třetině milevští hráči přidali na důrazu a bruslení, z čehož vytěžil Lukáš Petržílka, po spolupráci s Michalem Řezáčem, kontaktní branku.

Ve třetí části se strhl boj o každý metr kluziště a obrany spolu s brankáři likvidovali jednu šanci za druhou. Snahu Milevských vyrovnat zmrazil sporný faul, po kterém sudí nařídil samostatný nájez, který se soupeři povedl proměnit. Kluci se ale nehodlali vzdát a zatlačili soupeře útočnou hrou, ze které vyžežili spoustu gólových šancí, kdy už se puk pohyboval na úrovni brankové čáry, avšak sudí ani v jednom případě gól neuznal. Minutu do konce ještě více zdramatizoval závěr Jirka Sůsa, když se mu povedlo snížit na rozdíl jedné branky. Další góly však již nepadly, a tak utkání skončilo těsným vítězstvím píseckých hráčů, kteří si tímto výkonem vybojovali celkové první místo.

 

Milevští kluci  získali krásné třetí místo, kdy jim ke druhé příčce chyběl jen krůček, čímž jistě příjemně překvapili. Za předvedený výkon všem patří velká pochvala a zvláště pak brankáři Vojtovi Křepelovi, který byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje.

 

 Celkové pořadí turnaje: 1. IHC Písek, 2. HC České Budějovice, 3. HC Milevsko, 4. HC Strakonice.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář